arrow

Bankovní účty
Pokud chtěli mít v minulosti lidé peníze v bezpečí, měli je schované „doma pod polštářem“. Nebo kdekoliv jinde doma, ale rozhodně je nedávali z ruky. Výplata se dávala „na ruku“ a veškeré běžné finanční operace probíhaly v hotovosti.

S příchodem bank a bankovních institucí byli lidé stále více ochotní své úspory svěřovat těmto institucím a v dnešní době je již zcela běžné, že většina peněžních transakcí probíhá bezhotovostně: výplata nám chodí na běžný účet, z běžného účtu platíme nájem, inkaso a kdovíco všechno, v obchodech platíme platební nebo kreditní kartou.

Bankovní účet je dnes už nutnost

Mít běžný účet je v dnešní době v podstatě nutností a dá se říci, že pokud chce člověk v dnešní době „fungovat“, běžný účet u banky mít prostě musí.

Nabídka běžných účtů je velmi bohatá a tak nastává otázka, jak si vybrat ten správný účet? Většina z nás nějaký účet má, ale jsme se svým běžným bankovním účtem spokojeni?

Říká se, že česká republika je rájem bankovních poplatků a to se projevuje i ve spokojenosti, nebo spíše nespokojenosti obyvatel s bankovními účty.

Nechcete platit poplatky? Přejděte k jiné bance

Dobrá rada říká: když jsme s něčím nespokojeni, tak se to pokusme změnit. V případě bankovních účtů je to více než dobré řešení. Pokud máme pocit, že bance platíme více, než by si za své služby zasloužila, jednoduše ji změňme.

Jak na to? Která banka nabízí nejvýhodnější běžný účet? A existuje účet zcela bez poplatků? Tato témata pro Vás připravujeme a co nevidět se objeví na těchto stránkách.