arrow

Cestovní pojištění


Vyrazit někam na dovolenou – „za hranice všedních dnů“ – pryč od každodeního stresu a shonu, to je dnes už v podstatě nutnost, abychom se z běžných starostí „nezbláznili“.

Rostoucí životné úroveň obyvatel a stále příznivější kurz koruny k Euru způsobují, že dalekjo častěji odjíždíme k odpočinku za hranice České republiky – ať už je jedná o klasické destinace jako Chorvatsko, Řecko, nebo exotičtější místa jako třeba Indie, Čína apodobně.

A bohužel, všude na našich cestách se nám může stát, že se objeví problém v podobě onemocnění, úrazu, odcizení zavazadel apod.

Běžné zdravotní pojištění nestačí

Co se týče zdravotního pojištění – všichni občané ČR jsou pojištěni u některé ze zdravotních pojišťoven. Zdravotní pojišťovna je schopna v mnohých případech uhradit náklady na ošetření také v zahraniční, ale jen do takové částky, jaká by byla k ošetření potřeba u nás. A to je ve většině případů jen zlomek toho, co po nás zdravotnicé zařízení v zahraničí bude chtít.

Cestovní pojištění

Pokud se nechceme vystavit riziku, že nás dovolená u moře bude stát ne desítky, ale stovky tisíc Kč, musíme pro sebe a svou rodinu sjednat cestovn9 poji3t2n9. To nám předně pojistí riziko, že budeme muset v zahraničí vyhledat lékařské ošetření, ale zpravidla nám pojišťovny v rámci cestovního pojištění nabízí i další připojištění.

Co zahrnuje cestovní pojištění

Typicky pak cestovní pojištění může zahrnovat:

Zpravidla si můžeme sami zvolit, které typy pojištění chceme a bez kterých se obejdeme.

Jaké cestovní pojištění vybrat?

Pojišťoven je dnes mnoho a v podstatě každá cestovní pojištění v rámci svých produktů nabízí. Informace o tom, jak se v nabídce pojišťoven zorientovat a jak zjistit, které pojištění je pro Vás nejvhodnější Vám budeme přinášet na těchto stránkách.