arrow

Důchodové pojištění
Doby, kdy člověk spoléhal na to, že se o něj stát v důchodovém věku plně postará, jsou pryč. Dnešní doba nás učí být zodpovědnými sami za sebe a myslet i na to, z čeho budeme platit své životní potřeby v době, kdy nebudeme výdělečně činní.

Samozřejmě – starobní důchod zde bude pořád – ale tendence je taková, že se pomoc státu ve stáří bude spíše zmenšovat a větší a větší podíl finančních prostředků bude z jiných zdrojů.

Těmito jinými zdroji mohou být buďto úspory, které si člověk nashromáždil během aktivního života, ale podstatnou část těchto prostředků mohou být finance plynoucí z důchodového pojištění.

Jaký je princip důchodového pojištění

Důchodové pojištění je vlastně druhem životního pojištění – tedy je to pojištění, kdy máme pojištěnou určitou událost, v tomto případě to, že se dožijeme určitého věku, a prostředky, které do tohoto pojištění vkládáme se nám kapitalizují (úročí) a navíc k tomu, co do důchodového pojištěnívlkádáme, nám stát přispívá poměrnou částkou.

S důchodovým pojištěním neotálejte

Pokud s důchodovým spořením nebudeme čekat až do předdůchodového věku, ale uzavřeme si jej včas (pokud možno hned, jak začneme být výdělečně činní) a spoříme pravidelně přiměřené částky je pravděpodobné, že do důchodu půjdeme s rozumným peněžním balíčkem, který nám léta na zaslouženém odpočinku zpříjemní. Podle délky spoření a částky, kterou spoříme, se může jednat i o statisíce.

Tyto stránky Vám budou přinášet informace o důchodovém pojištění a budou se Vám snažit v nabídce pojišťoven, které důchodové pojištění poskytují, lépe zorientovat.