arrow

Jak žádat o půjčku
18/09/2015

Pokud jste se dostali až k rozhodnutí půjčit si, je dobré mít základní přehled o tom, jaké se Vám nabízejí možnosti – čili od koho si můžete půjčit a jakým způsobem. ¨

Kde lze žádat o půjčku

O půjčku si můžete tradičně zažádat v bance a tento postup se také nejvíce doporučuje – bankovní půjčky patří k těm nejméně rizikovým. Nicméně půjčováním finančních prostředků se zabývá také nebankovní sektor. Jedním z hlavních faktorů, který ovlivňuje klienty při výběru konkrétní půjčky, je výše úroku.

Je třeba říci, že v bankách je úrok pro klienta o mnoho výhodnější než u nebankovních společností. Ovšem v bankách je získání půjčky mnohem komplikovanější. V závislosti na konkrétní bance a výši požadované částky bude potřeba doložit výši příjmu, bude zkoumána Vaše bonita, je nahlíženo do rejstříku dlužníků apod.

A právě v tomto bodě tkví největší výhoda nebankovních půjček – pro vyřízení totiž nebudete potřebovat dokumenty jako u banky a žádost bývá vyřízena mnohem snáz a rychleji.

Žádost o půjčku – osobně, telefonicky, online

Existuje také několik způsobů, jak podat žádost o půjčku. Kromě toho, že půjčku lze sjednat na konkrétní pobočce společnosti, se nabízí také podání žádosti o půjčku přes internet nebo prostřednictvím telefonu.

Každý z těchto způsobů má své příznivce, takže bývají využívány všechny varianty. Někdo dá zkrátka přednost osobnímu jednání, jiný zase vše raději vyřídí z pohodlí domova.