arrow

Životní pojištění
Říká se, že v životě je nejdůležitější život. A finanční poradce by nám řekl, že všechno, co má nějakou hodnotu, by mělo být pojištěno. Máme pojištěný dům, auto, sjednáváme si cestovní pojištění, a tak bychom logicky s pojištěním neměli zapomínat ani na život sám. A proto je zde životní pojištění.

Co je to vlastně životní pojištění?

Účelem životního pojištění je především ochrana pojištěné osoby. Životní pojištění má zajistit, aby se v případě nějaké nepříjemné životní události dostala pojištěná osoba, nebo její blízcí, náhradu.

Varianty životní pojištění

Životní pojištění má více variant – můžeme se tak na finančním trhu v nabídce pojišťoven setkat s těmito druhy životního pojištění:

Samotné životní pojištění ale není většinou jenom krytí rizika, ale je spojeno zpravidla se zhodnocováním peněz, které do pojištění dáváme. Je to vlastně kombinace pojištění a spoření.

Tvorba kapitálové hodnoty

Primárně má tedy životní pojištění krýt rizika (např. smrt), ale slouží i k tvorbě kapitálové hodnoty (zúročování naspořených peněz). Podle typu pojištění pak může klient více či méně ovlivňovat, kam jeho peníze budou investovány a jaký bude mít z životního pojištění výnos.

Pojištění pak může být více či méně flexibilní, u některých pojištění můžeme mít garantované zhodnocení našich vkladů, u jiných nikoliv. Ze zákona je životní pojištění daňově uznatelná položka (při splnění určitých kritérií), a můžeme si tedy částku, kterou do pojištění dáváme, odečíst z daňového zálkadu.

Více informací o životním pojištění Vám budeme přinášet na těchto stránkách.